Zaawansowane technologie dozowania ściśle określonej liczby sztuk produktu do opakowań

  • Wszystkie naważarki Yamato posiadają funkcję liczenia, pozwalającą na pakowanie określonej liczby sztuk produktu.
  • Nowoczesne oprogramowanie dobiera idealną kombinację, podając jednocześnie odpowiednią liczbę sztuk i pożądaną masę.
  • Wydajne pakowanie produktów o niskiej wadze jednostkowej stanowi nie lada wyzwanie dla wag kombinacyjnych.
  • Naważarki wielogłowicowe Yamato oferują sprawdzone i długoterminowe rozwiązania, należące do najbardziej niezawodnych na świecie.

Pakowanie produktów homogenicznych

Opakowania zawierające określoną liczbę sztuk produktów jednego rodzaju wymagają tzw. Simple Counting Solution. Oprogramowanie dobiera średnią wagę pojedynczej sztuki, przeprowadza wewnętrzne obliczenia i ustala konieczną liczbę sztuk w jednym opakowaniu. Rozwiązania Yamato dopasowane są do liczby sztuk, właściwości produktów i niezbędnej wydajności.

Potencjalne obszary zastosowania to między innymi przeliczanie takich produktów, jak np. trzy cukierki, cztery żelki, pięć solonych orzeszków, czy też cztery śruby.

Yamato na polu: Funkcja liczenia

Pralinen_01_01_OH

Pakowanie mieszanek różnych produktów

Opakowania zawierające określoną kombinację różnych produktów wymagają tzw. Mixed Counting Solution. Zaawansowane oprogramowanie pozwala na samodzielne komponowanie zestawów produktów. komputer wagi dynamicznej określa średnią wagę poszczególnych komponentów i ustala prawidłowy skład mieszanki. Efekt końcowy to gotowa mieszanka w wykonaniu wydajnych i niezawodnych naważarek Yamato.

Tajemnica takiego rozwiązania kryje się w połączeniu dwóch funkcji oprogramowania: liczenia i mieszania – i stanowi niesamowity sukces techniczny!

Funkcja liczenia dostępna jest we wszystkich naważarkach Yamato: począwszy od przystępnej cenowo serii ALPHA Advance poprzez sprawdzoną serię SIGMA, aż po innowacyjna linię OMEGA. Do produktów wrażliwych i wielkogabarytowych polecamy serie półautomatyczne.

Naważarki Yamato określają skład mieszanki z zaskakującą prędkością i najwyższą precyzją. Specjalny system wyśluzowywania eliminuje niepożądane odchylenia w składzie. Odrzucone elementy przedostają się na taśmę obiegową i wprowadzane są ponownie do produkcji.

Nie bez znaczenia są tutaj oczywiście także właściwości urządzeń peryferyjnych naważarki. Jakość systemu doprowadzającego produkty, podestów i ram ma decydujący wpływ na dokładność i wydajność pracy naważarki.

Zapraszamy na indywidualne konsultacje Yamato!

Yamato Scale Reject System

Aktualnie wyświetlana jest treść zastępcza z Youtube. Aby uzyskać dostęp do rzeczywistej treści, kliknij poniższy przycisk. Pamiętaj, że spowoduje to udostępnienie danych zewnętrznym operatorom.

Więcej informacji