Historia

Firma Yamato Scale została założona jako Kawanishi Machinery Co. Ltd. w Japonii w 1920 i szybko stała się liderem ważenia w przemyśle spożywczym, chemicznym i ciężkim.

W ciągu wieloletniej historii Yamato Scale opracowało rozwiązania ważące dla różnych gałęzi przemysłu takich jak motoryzacja czy transport.

Yamato Scale była jedną z pierwszych firm, które odkryły prawdziwy potencjał technologii ważenia wielogłowicowego. Pod koniec lat 70-tych, Yamato opracowało swoją pierwszą naważarkę wielogłowicową, a w 1979 r pierwszą naważarkę wielogłowicową wyposażoną w ogniwa obciążnikowe.

By sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu przemysłu na coraz szybsze operacje ważenia, Yamato Scale w 1981 r. wprowadziło “Double Shift Operation” osiągając po raz pierwszy w historii wynik 120 ważeń na minutę (wpm).

W 1984 Yamato poprawiło ten wynik do 160 wpm z 16-to głowicową naważarką wyposażoną w nowo opracowane kubełki buforowe.

W 1988 Yamato, jako pierwsza firma na świecie wprowadziła oprogramowanie mieszające do naważarek wielogłowicowych umożliwiające precyzyjne odważanie w zastosowaniach mieszających. Wprowadzenie konsoli sterującej z ekranem dotykowym zrewolucjonizowało obsługę i sterowanie naważarek wielogłowicowych.

W kolejnych latach Yamato wprowadziło 10-cio głowicową naważarkę z kubełkami buforowymi w kompaktowym rozmiarze, która mogła osiągać prędkość ważenia do 130 wpm pomimo małego rozmiaru.

Nowe technologie i rozwiązania umożliwiły Yamato tworzyć kolejne innowacyjne urządzenia. Wprowadzenie na rynek serii Sigma F1 Frontier w 2005 r zrewolucjonizowało ponownie technologię naważarek, umożliwiając szybkie, dokładne i bezpieczne ważenie i zastosowanie w niedostępnych do tej pory obszarach.

W 2008 r Yamato skorzystało z możliwości Interpack po raz kolejny dowodząc swojej genialnej innowacyjności wraz z wprowadzeniem ADW F528SVD – kompletnie nowatorskiego rozwiązanie dla naważarki 28-mio głowicowej.

Główna siedziba Yamato Scale znajduje się w mieście Akashi w Japonii. Od roku 1986 Yamato jest wiodącą siłą w dziedzinie technologii naważarek wielogłowicowych w Niemczech. W 1992 r Yamato otworzyło swój oddział w Willich, w którym mieszczą się teraz: dział handlowy, dział marketingu, administracja, serwis oraz laboratorium testowe. Ten zlokalizowany w Niemczech oddział jest odpowiedzialny za cały rynek Europy, Afryki, Bliskiego i Środkowego Wschodu oraz WNP.

Yamato Scale GmbH posiada filie we Francji, Wielkiej Brytanii i Rosji. Ponadto Yamato utworzyło szeroką, ogólnoświatową sieć lokalnych przedstawicielstw handlowych obsługujących pozostałe rynki.