O tym, że Yamatao oprócz wysokowydajnych naważarek oferuje także pełen asortyment urządzeń peryferyjnych do lini pakujących, wie zapewne niewielu.

Korzyści płynące z Yamato Integrated Packaging Solutions:

 • Kompetentne doradztwo w zakresie procesu pakowania
 • Ograniczenie obszarów krzyżowania się działań implementacyjnych
 • Minimalizacja nakładu przygotowania produkcji
 • Wysokie bezpieczeństwo aplikacji
 • Prosty przebieg zakupu inwestycyjnego
 • Wysokie bezpieczeństwo procesu i wysoka wydajność dzięki precyzyjnej korelacji poszczególnych komponentów
 • Koordynacja terminów tylko z jednym wykonawcą

A przecież perfekcyjna korelacja funkcji poszczególnych komponentów linii pozwala na uzyskanie znacznie wyższej wydajności procesu pakowania. Wybór kompleksowej obsługi w zakresie usługi projektowania, wykonania i rozruchu linii pakującej daje pewność działania bez zbędnego ryzyka. Yamato to gwarancja bezpieczeństwa produkcyjnego, jakości, szybkości i prezycji.

„Wspieramy naszych klientów przez cały okres trwania projektu i dbamy o stałą optymalizację procesu pakowania”, zapewnia Guido Burgsmüller, dyrektor działu zintegrowanych rozwiązań opakowaniowych w Yamato.

Taka strategia stanowi kontynuację polityki Yamato – światowego lidera w produkcji naważarek najwyższej jakości. Jak pokazują doświadczenia z przeszłości, bezproblemowa implementacja całego procesu pakowania możliwa jest WYŁĄCZNIE wówczas, gdy komponenty pomocnicze liniii pakującej posiadają odpowiednią jakość. Jak ważny jest dobór właściwego systemu doprowadzenia produktu czy też stablina konstrukcja podestu, tego niestety często nie doceniamy, a przecież ma to znaczący wpływ na uzyskanie pożądanych wyników.

Yamato oferuje pełen asortyment wyposażenia peryferyjnego: począwszy od wibracyjnego systemu doprowadzania produktów, poprzez taśmy i elewatory, aż po systemy dystrybucji produktów między naważarką wielogłowicową a maszyną pakującą, i to przy zachowaniu wszelkich europejskich standardów bezpieczeństwa żywności.

A więc niezależnie od tego, czy proces pakowania jest procesem skomplikowanym, czy też prostym, pozostajemy zawsze do Państwa dyspozycji! Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z różnymi rodzajami opakowań, jak woreczki zgrzewane z rękawów foliowych, woreczki ze zgrzewem brzegowym, opakowania typu doypack, tacki, kubeczki czy też kartoniki. Yamato to zawsze właściwy adres.

Wspieramy także procesy optymalizacji istniejących linii pakujących. Dzięki posiadanej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie przekonfigurować każdą istniejącą linię, a tym samym zdecydowanie wpłynąć na osiągane wyniki pracy.

Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji na temat naszego wachlarza urządzeń peryferyjnych.

Mr. Guido Burgsmüller
Dyrektor ds. zintegrowanych rozwiązań opakowaniowych
T +49 (0)162 204 1925
GuidoBurgsmueller@yamatoscale.com
 • Naważarka Yamato na podeście roboczym.
 • Konstrukcja obejmuje urządzenie podnosząco-przechyłowe do wózków znormalizowanych oraz rynnę doprowadzającą z zasobnikami produktów
 • Aplikacja została opracowana do pakowania dekoracji cukierniczych
 • Dwie naważarki Yamato na podeście roboczym
 • Projekt obejmuje dwa niezależne elementy doprowadzające: urządzenie podnosząco-przechyłowe do wózków znormalizowanych wraz z rynną doprowadzającą i zasobnikiem produktów oraz taśmę elewatorową
 • Aplikacja została opracowana do pakowania czekoladowej posypki z dodatkami. Obie wagi komponują mieszanki
 • Mobilny system przekazywania między naważarką Yamato i maszyną termoformującą, znany także jako system MPD

Zintegrowane rozwiązania opakowaniowe

Jeśli wydajność i elastyczność, to tylko z naszą marką

Naważarka wielogłowicowa to centralne urządzenie w procesie pakowania na linii ważąco-pakującej. Naważarka odpowiada za dokładne dozowanie produktu. Wybór naważarki Yamato to wybór wysokowartościowej technologii ważenia, spełniającej wszelkie oczekiwania.

Optymalny proces pakowania produktu wymaga zastosowania dodatkowych urządzeń, jak na przykład systemu doprowadzającego, podestów lub ram, systemu dystrybucji, systemu śluzowego, ścianek do mycia, systemów czyszczących itd.

Yamato Scale to nie tylko kompetentny partner w zakresie techniki ważenia, lecz także producent kompleksowych rozwiązań opakowaniowych.

Każdy projekt pilotowany jest przez doświadczonego kierownika projektu, który począwszy od rozmowy wstępnej poprzez etap planowania i realizacji aż do oficjalnego rozruchu pozostaje dla naszych klientów osobą pierwszego kontaktu. Kierownik projektu koordynuje wielobranżowe prace projektowe oraz udziela zleceń firmom zewnętrznym na dostawę komponentów dodatkowych.

Więcej informacji lub oferta indywidualna:
Pan Piotr Wyżykowski
Dyrektor przedstawicielstwa Yamato Scale GmbH w Polsce
+48 724 830 034
pw@yamatoscale.pl

Podesty i ramy

Do optymalnego osadzenia naważarki konieczne są podesty i ramy o odpowiedniej konstrukcji. W celu uniknięcia ewentualnych zakłóceń pracy naważarki, podesty nie mogą być zbyt małe. W razie konieczności powinna istnieć możliwość wejścia na podest przy zachowaniu powszechnie obowiązujących przepisów BHP. W przypadku montażu rynny wibracyjnej dla podestu obowiązują odmienne wymagania.

System doprowadzający

Wybór systemu doprowadzającego, np. rynny wibracyjne lub przenośniki taśmowe, uzależniony jest od rodzaju przetwarzanych produktów, które narzucają określone wymagania zarówno co do samej naważarki wielogłowicowej, jak i systemu doprowadzenia produktów. I tak na przykład rodzaj transportowanego produktu determinuje parametry drgania rynny wibrującej.

Taśmy i elewatory

Taśmy i elewatory posiadają różne konstrukcje w zależności od typu pakowanych produktów, np. cukierki w papierkach, gumisie, mrożone ryby, mrożone warzywa, świeża sałata, chipsy, kołki, śruby i inne. Higiena, funkcja samoczyszczenia, dobór materiału na części maszyny posiadające kontakt z produktami, wydajność, stopień ochrony IP – to tylko kilka czynników, które należy uwzględnić.

Systemy dystrybucji

System MPD (Multi Position Discharge), stosowany na przykład w wielotorowych maszynach pakujących, stanowi niejednokrotnie duże wyzwanie dla rozwiązania konstrukcyjnego. Istnieje tutaj wiele wariantów, od prostego systemu rozprowadzającego wyrzuty naważarki jednym wylotem na kilka taśm, do naważarki z 6 wylotami, przekazującej produkty do wielotorowej maszyny pakującej, pracującej w trybie ciągłym.

Specjalne systemy śluzowe

Implementacja systemów śluzowych przed maszyną pakującą upraszcza niejednokrotnie proces pakowania. Systemy te pozwalają na eliminację błędnego naważania opakowań oraz umożliwiają oszczędności w zakresie nakładów personalnych i czasowych. Dzięki temu można dokładnie skalkulować i zmodyfikować koszt jednej jednostki opakowaniowej.

Systemy myjące i czyszczące

Ten, kto pracuje z surowcami, artykułami spożywczymi, czy też chemikaliami doskonale wie, jak ważne są urządzenia ułatwiające zachowanie higieny. Ścianki do zawieszania i mycia części maszyn posiadających kontakt z produktami zmniejszają czas przestoju maszyny, muszą jednak wykazywać ergonomiczną konstrukcję. Pojemniki otwierają się automatycznie podczas zawieszania, co pozwala na optymalne czyszczenie na mokro.

Spektrum usług w zakresie kompleksowych linii pakujących

 • Kompleksowe projektowanie systemów ważenia i linii pakujących
 • Kooperacja z renomowanymi producentami maszyn pakujących
 • Indywidualne testy produktów
 • Indywidualne rozwiązania w zakresie ważenia i pakowania
 • Realizacja techniczna
 • Koordynacja całości zamówień i dostaw
 • Nadzór nad terminami projektu
 • Implementacja systemów sterujących
 • Dokumentacja techniczna
 • Asysta produkcyjna
 • Szkolenia